Işıl Işıl Parlayan Cilt İçin Evde Elma sirkesi yüz maskesi hazırlama

Yöntem 1  Elma sirkeli maske tarifine geçmeden önce organik, filtre edilmemiş elma sirkesinin cilde faydalarından biraz bahsedelim. Elma sirkesi kirden ve yağdan tıkanmış cilt gözeneklerini temizleyerek sivilce oluşumunu en aza indirir.

Sirkenin cilt üzerinde bir diğer önemli kullanım alanı da güneş lekeleri ve sivilce izleridir. İzlerin görünümünü azaltmak için maske hazırlamanıza gerek yok. Bir parça pamuğa bir kaç damla elma sirkesi damlatıp gece yatmadan önce lekelerin üzerine sürmeniz yeterli. Yarım su bardağı elma sirkesine yarım su bardağı su ekleyin.

Bu suyu kaynatıp yuzumuzu üzerine tutup yanmayacak sekilde buhar banyosu yaptırıyoruz. Elma sirkesi ve su karışımı ile üç dört günde bir yüzümüzü siliyoruz. Soğuyan sudan alıp yüzümüze masaj yapıyoruz hem lekeleri giderir hemde cildi parlatır.

Yöntem 2 Evde Elma sirkesi maskesi hazırlama Ben size elma sirkesi, yumurta, limonla hazırlanan bir maske tarifi vereceğim ancak elma sirkesinin hazırladığınız diğer cilt bakım maskeleri içinde de kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler; 1-2 çay kaşığı elma sirkesi 1 yarım limonun suyu 2 yumurta Önce yumurtaları kırın ve aklarını ayırın. Limon suyunu yumurta akının üzerine döküp biraz karıştırın.

Daha sonra elma sirkesini ekleyin ve yumurta akları köpürünceye kadar karıştırın. Yüzünüzü ılık suyla yıkadıktan sonra parmaklarınızla maskeyi yüzünüze uygulayın. Göz ve ağız çevresine sürmeyin. 10-15 dakika kadar kurumasını bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayabilirsiniz. Maskeyi çıkarttıktan sonra nemlendirici kullanın.

Bu maske gözeneklerde biriken yağı ve kiri temizleyip sivilce oluşumunu engellerken büyük cilt gözeneklerinin küçülmesine yardımcı olur. Bu 2 aşamalı yöntemle güzellik salonlarını unutacaksınız. Yapmanı gereken çok basit malzemeler evinizde hazır! Mutlaka paylaşın herkes bilsin.